Qui forma el Consell de Ciutat?

  • 1
    Alcaldessa o alcalde de Barcelona
  • 2
    Vicepresidències
  • 7
    Membres de grups polítics
  • 10
    Vicepresidències associatives dels districtes
  • 18
    Consells Sectorials de Ciutat
  • 25
    Institucions més significatives de la ciutat
  • 15
    Fitxer General d’Entitats Ciutadanes
  • 15
    Persones de renom ciutadà
  • 25
    Ciutadania
  • 1
    Sindicatura de Greuges

Alcaldessa o alcalde de Barcelona

Jaume Collboni
Jaume Collboni, alcalde de Barcelona

Vicepresidències

Montserrat Morera (CAB)
Àlex Goñi (PIMEC Barcelona)

Membres de grups municipals

Pendent nomenament Regidor/a
Pendent nomenament Regidor/a Grup Municipal TriasxBCN
Pendent nomenament Regidor/a
Pendent nomenament Regidor/a Grup Municipal PSC
Pendent nomenament Regidor/a
Pendent nomenament Regidor/a Grup Municipal Barcelona en Comú
Pendent nomenament Regidor/a
Pendent nomenament Regidor/a Grup municipal ERC
Pendent nomenament Regidor/a
Pendent nomenament Regidor/a Grup Municipal PP
Pendent nomenament Regidor/a
Pendent nomenament Regidor/a Grup municipal VOX

Vicepresidències associatives dels districtes

Benoît Poinsot (Vicepresidència Associativa Del Districte 6 – Gràcia)
Xavier Llobet Megias (Vicepresidència Associativa Del Districte 2 – L’Eixample)
Georgina Cascante Vilaseca (Vicepresidència Associativa Del Districte 9 – Sant Andreu)
Juan Cabanas Oltra (Vicepresidència Associativa Del Districte 10 – Sant Martí)
Jessica Sala Eho (Vicepresidència Associativa Del Districte 3 – Sants-Montjuïc)
Francisco Jose Guerrero Ruiz (Vicepresidència Associativa Del Districte 8 – Nou Barris)
Àngel Cordero Erustes (Vicepresidència Associativa Del Districte 1 – Ciutat Vella)
Enric Buscarons (Vicepresidència Associativa Del Districte 7 – Horta-Guinardó)
Eduard Català Montoliu (Vicepresidència Associativa Del Districte 4 – Les Corts)

Consells Sectorials de Ciutat

Rodrigo Araneda (Consell Municipal de Lesbianes, Gais i Homes i Dones Transexuals i Intersexuals)
Aitor Óscar Urquiola Pérez (Consell Municipal de Cooperació Internacional per al Desenvolupament)
Lourdes Marino (Consell Municipal d’Immigració de Barcelona)
Anna Mulà Arribas ( Consell Municipal de Convivència, Defensa i Protecció dels Animals)
Sergi López-Grado Pardeny (Consell Ciutadà per la Sostenibilitat)
Carme Riu i Pascual (Consell Rector IMPD)
Antonio Cortés (Consell Municipal del Poble Gitano de Barcelona)
Joan Martinez León
Juan Martínez León (Consell Assessor de la Gent Gran – CAGG)
Pròsper Puig
Pròsper Puig Brignardelli (President de la Fundació Barcelona Comerç)
Silvia Aldavert Garcia (Consell de les Dones)
Lucia Piedra Galarraga (Consell De La Cultura De Barcelona)
Josep Maria Puig i Puigdomenech (Consell De l’Habitatge Social De Barcelona)
Patricia Sarrias Javier (Consell de la Formació Professional i Ocupacional)
Gemma Xarles i Jubany (Consell Escolar Municipal de Barcelona)
Francina Alsina Canudas (Consell Muncipal de Benestar Social)
Salvador Dominguez Rodriguez
Salvador Domínguez Rodríguez (Consell Muncipal de Consum)
Emeka Okpala González (Pacte per la Mobilitat)

Institucions més significatives de la ciutat

Isona Passola Vidal (Ateneu Barcelonès)
Arès Perceval Camps (Federació d’Organitzacions per a la Justícia Global. Lafede.cat)
Jordi Ros Ballesteros (UPC)
Montserrat Morera Isern (CAB)
Elisabet Puente (FAPAC – Federació d’Ass. de Mares i Pares d’Alumnes de Catalunya)
Alejandro Goñi Febrer (PIMEC Barcelona – Petita i Mitjana Empresa de Catalunya)
Elisenda Xifre Camps (Taula d’entitats del Tercer Sector Social de Catalunya)
Jordi Bosch de Borja (Universitat de Barcelona)
Albert Recio Andreu (Federació d’Assocacions Veïnals De Barcelona)
Mercè Batlle Amorós (Cocarmi -Comité català de persones amb discapacitat)
Virginia Luzón (UAB)
Javier Aparicio Maydeu (UPF)
Joan Maria Morros Cuadras (Col·legi de periodistes de Catalunya)
Josep Mateu
Josep Mateu Negre (RACC – Reial Automòbil Club de Catalunya)
Javier Garcia Bonomi
Javier Garcia Bonomi (Federació d’Entitats Llatinoamericanes – FEDELATINA)
Víctor Sánchez Revilla (CJB)
Juanjo Casado
Juanjo Casado Peña (UGT – Unió General de Treballadors)
Maravillas Rojo Torrcillas (Associació Consell de Cent)
Franz Morales Vidal (CC.OO. Barcelonès)
Juan Ignacio Marull (Cambra de Comerç, Indústria i Navegació de Barcelona)
Lluis Llanas (Vicepresident de Barcelona Comerç)
Enric Arqués Martí (Fòrum Salut Mental i Addiccions)
Nuria Font Revilla
Nuria Font Revilla (Federació d’Ateneus de Catalunya)
Susana Esther Bleier Terrer (GRUP SET)
Josep Sánchez Llibre (Foment de Treball Nacional)

Associacions del fitxer general d’entitats

Alejandro Moyano Maestre (FECARECAT)
María del Carmen de la Fuente Pérez (Fundació Migra Studium)
Fermín Villar Chavarria (Amics de La Rambla)
Enrique Delgado Gutiérrez (Taula d’Entitats de Sarrià)
Marta Campo (Federació Catalana d’Autisme)
Sandra Bestraten Castells (Col·legi d’Arquitectes de Catalunya)
Joan Guillén Espín (Consell de Gremis de Comerç, Serveis i Turisme)
Jordi Romero Rectoret (FATEC)
Mohamed Ait (Fundació CEPAIM)
Josep Maria Carrera Alpuente (DEPANA)
Mohamed El Amrani (Associació Azahara)
Jordi González Barrufet (Fundació Esclat Marina)
Gloria Canals Sanz (DINCAT)
Enric Canet i Capeta (Casal dels infants per l’acció social als barris)
Joaquim Pàfila Domènech (Plataforma per la Llengua)

Persones de renom ciutadà

Àngels Guiteras Mestres
Fàtima Ahmed El Haddad
Remei Sipi Mayo
Margarita Arboix Arzo
Montserrat Garcia Blasco
Anna Balletbó i Puig
Ramón Nicolau Nos
Míriam Planas Martin
Rosa Garcia Segura
Ricard Valentí Gutiérrez
Delfí Cosialls Pueyo
Delfí Cosialls Pueyo
Jesús Collado Alarcón
José María Parcerisa Morta
Laura Rojas Núñez

Ciutadans i ciutadanes

Esther Valles Vallbona
Emin Galstyan
Mercedes González Sanchez
María Isabel Ruiz Carro
Alexandra Ramón Zabía
Irene Agudo Cortada
Àngels Rodríguez Borras
Mustapha Largou
Francisco Ginés Delgado
Anastasiia Nosova
Jerome Marc Pierre Prinçay
Alfredo Loman Fortuny
Helena Fernández Fernández
Elisenda Roca Ballarín
Josep Lluís Sanfeliu Benet
Daniel Martín Martínez
Ana B Jiménez Silvestre
Sandra Pelach Rodriguez
Sylvia Blanca Johansson
Pablo Remy Subieta Urcullo
Begoña Asensio Gómez
Michell Aglibot Mabanag
Eduardo García Cabré
Luis Pich Aguilera Baurier

Sindicatura de greuges de Barcelona

David Bondia